24h junnugolfille 24.-25.6.2019

24h junnugolfille 24.-25.6.2019

Kansallinen 24h junnugolfille -tapahtuma järjestetään 24.-25.6.2019 Muuramen golfkentällä.   

2a58b98891dd9c9cadba3ff088bdeaa3_f341.png

24h junnugolfille -tempauksella kerätään rahaa oman golfseuran junioreiden toimintaan. Alkuvuoden junioritoiminta on ollut ennätysmäisen vilkasta. Toukokuun aikana Muuramen alakouluista ja lukiosta kävi yli 20 luokkaa (lähes 500 oppilasta!) tutustumassa golfiin. Kesäkuun leireillä on osallistujia ollut yli 50 ja viikoittaisissa treeneissä muksugolfissa sekä golfkoulussa on uusia innokkaita golfareita parisenkymmentä! Näiden lisäksi Asmon ohjauksessa harjoittelee innokas kilpajunioreiden ryhmä.

Edellisvuoden tapaan 24h -urakka on jaettu useamman pelurin kesken. Tänä vuonna seuran omat juniorit ovat aktiivisesti mukana tapahtumassa: Eetu Koivistoinen, Vili Koivistoinen ja Lasse Eini sekä junioriohjaajista Antti Nurmi lähtevät kantamaan kortensa kekoon junioritoiminnan hyväksi. Heidän lisäkseen aikaisempien vuosien luottomiehet Pauli Niemelä ja Hannu Ahvenjärvi ovat lupautuneet mukaan hienoon tempaukseen! Pelaajien tavoitteena on pelata yhteensä 7-8 kierrosta

Tule sinäkin mukaan lahjoittamalla esimerkiksi 0,20 – 1,00 euroa jokaisesta pelaajien tekemästä parista tai paremmasta tuloksesta. Tukisumma voi olla myös kiinteä (esimerkiksi 50 – 100 euroa). Tapahtumaa tukevien yksityishenkilöiden ja yritysten nimet löytyvät kilpailukalenterista.

Koko kerätty potti lahjoitetaan lyhentämättömänä seuramme juniorityölle. Tänä vuonna kerätystä potista jaetaan varoja mm. seuran edustusjunioreiden harjoittelun ja kilpailun tukemiseen, junioreiden harjoitteluryhmille sekä koululaisten golftutustumisten järjestämiseen. Junioritoimintaan tullaan edelleen tekemään myös välinehankintoja.

Ilmoittaudu tukijaksi Muurame Golfin caddiemastereille joko puhelimitse 040 548 6262 tai sähköpostitse caddiemaster@muuramegolf.fi. Ilmoittautumisen yhdessä ilmoita seuraavat tiedot: nimi, summa (esim. 0,50 euroa/par) sekä puhelinnumero ja sähköpostiosoite.

Tule sinäkin mukaan tukemaan junnuja - pienistä summista kasvaa yhdessä iso potti!

Lähettänyt

Jaa:

MUURAME GOLF

AJANKOHTAISET

AJANKOHTAISTA

RYDER CUP- tilanne 22.8.2019

Midien pelimatka Linna Golfiin ja Tawast Golfiin 7.-8.9.2019

MGS:n jäsenille sarjakorttitarjous loppukaudelle 2019

Tarina mestaruudesta MGS 2019

Tiivistelmä viikonlopun lyöntipelimestaruuskilpailuista

Midien opetussessio 23.8.2019

Ohjeet ukonilman varalle

Muuramen golfkentällä sijaitsee kaksi ukkossuojaa. Katso oheinen kartta. Ukkosen yllättäessä hakeudu joko klubille tai ukkossuojaan, jotka sijaitsevat väylän 4 tiiauspaikan vieressä ja väylän 13 viheriön oikeassa laidassa. Valitse itsellesi läheisin paikka, josta tarvittaessa on helpointa jatkaa peliä.

Koulut alkaa- kevennetään kaasujalkaa!

Back to School -golfkurssi

Kentällä tehtävät korjaustyöt

Vaihtopäivä Hartola Golfin kanssa

MGS ikäluokkien lyöntipelimestaruus 2019

Tule mittelemään ikäluokkien lyöntipelimestaruudesta!

Suositut aloittelijoiden peli-illat jatkuvat elokuussa

MGS Seniorien kuulumisia heinäkuu 2019

Ralliviikon Green Fee tarjoukset 2.-4.8.2019!