Seuraottelu 2.9.2018 HaGK - MGS

Seuraottelu 2.9.2018 HaGK - MGS

 

Hartolan Golfseuran ja Muuramen Golfseuran perinteinen reikäpeliottelu pelattiin Hartolan golfkentällä sunnuntaina 2.9.2018.  Ottelu pelattiin yhdeksän pelaajan voimin per seura.  Kuten tällä kaudella, niin kelit suosivat jälleen, päästiin pelaamaan loistavassa aurinkoisessa kelissä.

Ottelut etenivät tasaisissa merkeissä.  Kun lopputulokset julkistettiin pelipari kerrallaan kierroksen jälkeen,  päästiin lopputulokseen jossa pisteet menivät tasan.  Neljä peliä voitti sekä Muurame että Hartola ja yksi peli meni tasan.  Tästä johtuen voittopokaali jäi sääntöjen mukaisesti edellisen vuoden voittajan Hartolan hoiviin.

Muuramen pelaajista parhaassa iskussa olivat pelinsä ylivoimaisesti voittaneet Sari Fors, Antti Tirkkonen sekä Petri Martikainen. Mainittakoon että Petri pelasi Hartolan kentän par tulokseen 72 lyöntiä, hyvä Petri!

                                  HaGK                                                    MGS

Reikäpeli

Sirpa Kiuru

 

Sari Fors

8/7

Reikäpeli

Henrika Pekkola

tasan

Seija Mahosenaho

tasan

Reikäpeli

Risto Santapukki

4/3

Matti Koppeli

 

Reikäpeli

Mikko Pekkola

 

Antti Tirkkonen

7/5

Reikäpeli

Kari Räsänen

3/2

Esa Järvinen

 

Reikäpeli

Eero Mäkäräinen

5/3

Jorma Virenius

 

Reikäpeli

Tomi Lehtonen

1/0

Markus Rekola

 

Reikäpeli

Teuvo Salento

 

Petri Martikainen

5/4

Reikäpeli

Antti Vepsäläinen

 

Jukka Lohi

3/2

 

Kiitos Muuramen pelaajille hyvistä suorituksista sekä meidän oman loistavan seuramme MGS:n edustamisesta.  Samalla toivotan hyviä syksyn pelejä kaikille seuramme jäsenille ja näkemisiin kentällä viimeistään kauden päätöskisassa 29.9.2018 Lauantaina!

 

Terveisin: Kapteeni, Jukka Lohi

 

Muuramen pelaajat (Small).jpg

Muuramen pelaajat

Ylärivi vasemmalta oikealle: Esa Järvinen, Markus Rekola, Antti Tirkkonen, Matti Koppeli ja Jukka Lohi. 

AlarIvi vasemmalta oikealle: Sari Fors, Seija Mahosenaho, Jorma Virenius ja Petri Martikainen.

 

 

Lähettänyt

Jaa: